TARAKLI MOZAİK HAKKINDA

Taraklı mozaik işlerini 1989 yılında Ankara’da yapmaya başladık. Genellikle de Ankara ve çevre illerinde taraklı mozaik işleri tarafımızca yapılmıştır. Günümüze kadar bu işi yaptık ve yılların vermiş olduğu tecrübe ile işimizde tam anlamıyla usta olduk. Genel
olarak Ankara’nın gölbaşı ilçesindeki villaların bahçe duvarları ve küpeştelerine yapılan mozaik işlerinin büyük çoğunluğu bizim işimizdir.

Mozaik işini yıllardır severek, heyecanla ve her işi benimseyerek yaptık. İyi işini sağlam yapan mozaik ustası tarafından yapılan mozaik uygulamaları neredeyse ömür boyu kullanılıyor. Kırılmıyor, dökülmüyor hatta çatlamıyor bile ama işini bilen mozaiği mozaik gibi sapasağlam ustalar kalmadı. Şimdilerde taraklı mozaik işlerini, mozaik sıva yapıldıktan sonra sıva hemen kurumadan çizmeye, hatta kaşağılamaya çalışarak yapıyorlar. Taraklı mozaik işi ne yazık ki böyle yapılmaz bu şekilde yapanlar işi bilmeyen piyasadaki yeni ustalardır. Ancak bilmiyorlar ki çıraklığını yapmadığınız hiçbir işin ustası olamazsınız.  Oysaki mozaik işi sadece haziran ağustos ve temmuz aylarının çok sıcak günlerinde mozaik sıva iz yapmayacak kadar kurursa aynı gün taraklanabilir. Diğer zamanlarda mozaik sıva ancak ertesi gün taraklanır.

                Mozaik uygulamalarını yılın yaz aylarında Ankara ve çevresindeki yakın illerde çalışarak kış aylarında ise daha ılıman iklimin olduğu ve kışın çalışmaya daha müsait olunduğu için Akdeniz, ege gibi tatil bölgelerinde inşaat sezonlarında çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Tek ekip çalıştığımız için işlere yetişmekte bazen zorluk çekiyoruz. Ancak sizlerin taraklı mozaik işlerini kendi işimiz gibi sırayla yapmaya devam ediyoruz. Bizimle iletişime geçmek için buraya tıklayabilirsiniz.

1989’dan beri sizlerleyiz..