BAHÇE DUVARI TARAKLI MOZAİK

  BAHÇE DUVARI TARAKLI MOZAİK UYGULAMASI

  Ankara taraklı mozaik uygulamaları içinde en çok yaptığımız ve müstakil ev ve villa sahipleri bahçe duvarlarına genellikle mozaik düşünüyor. Neden mozaik yaptırma istiyorlar çünkü mozaik iyi ve sağlam yapıldığı zaman suya, soğuk havaya dayanıklıdır. Aynı zamanda uzun yıllar dökülmeden, kırılmadan tekrar tekrar masraf yapmadan uzun yıllar kullanmak için mozaik işini tercih ediyorlar.

    Bahçe duvarlarına mozaik yapılmasını tercih edenlerin %90 küpeşte yapımınıda mozaik olarak tercih ediyorlar. Mozaik küpeşte dökümü hakkında daha ayrıntılı bilgi için buraya bakabilirsiniz. Küpeştesi ile birlikte mozaik tarafımızdan yapılması halinde çıtalar ile vereceğimiz desenler küpeşte üzerinden aşarak duvarın diğer tarafına kadar uzanır. Bu görüntü ise hazır paket taş, doğal taş görüntüsü kazandırır. 

     Bahçe duvarı mozaik işlerini iki çeşitde yapmaktayız. Bunlar sıra tarak ve kırma taraktır. Mülk sahiplerinin zevkine göre tercih sebebi olur örneğin sol taraftaki duvar kırma tarak ile yapılmıştır. Diğer alt taraftaki beyaz renkteki duvar  ise sıra tarak ile yapılmıştır. Bu tercih tamamen sizin tercihiniz ve zevkinizdir. 

          DAHA FAZLA TARAKLI MOZAİK BAHÇE DUVARI UYGULAMALARI GÖRMEK İÇİN BURAYA BAKANIZ.