GARAJ GİRİŞİ TARAKLI MOZAİK

mozaik taş      Taraklı mozaik çalışmalarından bir diğeri de garaj girişlerine yapılan taraklı mozaik uygulamalarıdır. İki çeşit olarak yapılabilir. Bunlardan birisi kırma tarak diğer ismiyle çapa tarak bir diğeri ise bahçe duvarlarına yapılan sıra taraktır. Müşterilerimizden %95 garaj girişlerinde kırma tarak yapılmasını tercih ediyorlar. Bizim önerimizde garaj girişlerine her zaman kırma taraktır.

      Şimdilerde yeni yapılan site yönetimleri ve binaların büyük çoğunluğu garaj girişlerini mozaik yaptırmak istiyor. Çünkü garaj girişlerinde taraklı mozaik diğer yapılara göre çok daha avantaj sağlıyor. Bu avantajları şöyle sıralayabiliriz.

       *  Yapılan taraklı mozaik işi diğer yapılara göre çok daha sağlam oluyor. Uzun ömürlü kullanım sağlıyor.

       * Yapılan yerin mahiyeti sebebiyle üzerinden sürekli araç geçecektir.  Tabanı sağlam yapıldığında çökme, çukurlaşma gibi problemler olmayacaktır.

    * Yapılan mozaik çalışması kırma tarak ile tırtıklı hale geldiği için araçların yer tutuşu artıyor. Bundan dolayıda araçlar patinaj ve kayma gibi durumlara maruz kalmadan kolaylıkla iniş ve çıkışlarını gerçekleştirler.

     * Tüm bu avantajların yanında garaj girişine yapılan mozaik çalışmasında çıta kullanarak hep suyun akışını hızlandırmak, hem araçların yer tutuşuna katkı sağlmak, hepde görsel açıdan güzel bir desen verebiliriz.

     Garaj girişine kilit taş yaptırsanız kısa zaman sonra çökmeler olacaktır. İniş çıkışlarda kayma ve patinaj çekersiniz tüm bunlar aracınıza zarar verecektir. Aynı şekilde sade beton döktürmek de sizi kurtarmayacaktır. Çünkü beton donup çözüldüğü zaman kavlamaya ve dağılmaya başlar. Buda garaj girişinde ufak çapta mıcır oluşturur ve aracınızı kaydırır. Garaj girişinde en çok tercih edilen çalışma taraklı mozaiktir.

GARAJ GİRİŞİ TARAKLI MOZAİK HAKKINDA DAHA FAZLA RESİMLERE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

mozaik kaplama